Ввечері 10 листопада підвели підсумок конкурсу наукових фотографій, що проводила ГО Вікімедіа Україна за підтримки науково-популярного порталу «Моя наука», проекту «Дні науки» та ГО «Наукова унія».

Вкрай несподівано для себе я став призером відразу у трьох категоріях "Люди в науці", "Живі організми" та "Нефотографічні зображення", від чого почувався дещо аж зніяковіло, що згріб таку купу призів. Загалом-то я розраховував на який-небудь успіх лише в категорії "Живі організми".

Дипломи переможця фотоконкурсу наукових фотографій

 До категорії "Люди в науці" подав тільки одну світлину з одного з обліків зимівельних скупчень водоплавних птахів на акваторіях заповідника, яка певною мірою мені здалася цікавою і до того ж була дуже пам’ятною, через неймовірно казкові краєвиди, що ми спостерігали того дня (сходіть, до речі, за посиланням, не пожалкуєте: http://mns.ks.ua/photo/landscapes/405-winterice.html).

Облік зимівельних скупчень водоплавних птахів на акваторіях Чорноморського біосферного заповідника

До категорії "Нефотографічні зображення" додав свою роботу вже аж насамкінець терміну прийому фотографій, відгукнувшись на заклик Антона Сененка про необхідність виправити ситуацію з крайнім дефіцитом робіт у цій категорії.

Сонограми фрагментів пісень соловейків звичайного Luscinia luscinia та південного Luscinia megarhynchos

Що ж до категорії "Живі організми", то тут подав до конкурсу зо два десятки світлин тварин та рослин, зроблених під час польових досліджень у Чорноморському біосферному заповіднику. Серед них жюрі приглянулась світлина ось цього файного пташеняти.

Пташеня пелікана рожевого Pelecanus onocrotalus (Pelecanidae) на острові Орлiв (Тендрівська затока, Чорноморський біосферний заповідник).

Загалом же всі подані мною на конкурс світлини можна подивитися тут, а світлини всіх учасників, які зайняли призові місця тут (там багато класних, а зображення гангліїв, отримане за допомогою флуоресцентної мікроскопії (авторка -- Ксенія Бондаренко) -- це взагалі щось суперфантастичне).

 В цілому все було класно і круто, шкодую лише, що через малу кількість часу, який залишався до відправлення потяга, не мав змоги взяти участь у неофіційній частині, щоб поспілкуватися з організаторами, членами жюрі та іншими учасниками за філіжанкою чаю.

Я щиро вдячний всім причетним до організації конкурсу, адже, крім усього іншого, він у моєму випадку так собі несподівано підтримав науковця заповідника -- за подарункові сертифікати будуть придбані жорсткі диски, що хоч трохи поправить ситуацію з катастрофічним дефіцитом носіїв для зберігання даних дистанційного зондування, з якими доводиться працювати, електронної наукової бібліотеки, для резервного копіювання усіляких дослідницьких напрацювань тощо.

Найбільше ж я вдячний призерці конкурсу -- Євгенії Яніш, яка наполегливо, десь так аж із четвертого заходу, але все ж загітувала мене на це файне дійство :)